Niniejsza publikacja, wyjątkowo, obejmuje te zagadnienia, które są najczęściej poruszane przez Klientów/Kredytobiorców przed wytoczeniem powództwa przed Sądem przeciwko Bankowi w sprawach kredytów złotówkowych opartych o wskaźnik WIBOR, jak również w toku postępowania sądowego.
Kontakt Klientów z Kancelarią, w szczególności którzy zamieszkują w dużej odległości od Warszawy, często realizowany jest za pośrednictwem aplikacji umożliwiających kontakt na odległość, jak też w siedzibie Kancelarii osobiście. Duża część Kredytobiorców, którzy są zainteresowani analizą ich umowy pod kątem wystąpienia w niej klauzul abuzywnych zadaje w pierwszej kolejności pytania dotyczące takich kwestii jak:
– etap przedsądowy i konieczność uzyskania dokumentów niezbędnych do wytoczenia powództwa;
– czas udzielania przez Bank odpowiedzi na wniosek o przekazanie dokumentów/zaświadczeń;
– możliwość zawarcia z Bankiem ugody, co do abuzywnych postanowień umownych przy jednoczesnym kontynuowaniu umowy;
– okres, w jakim nastąpi przygotowanie i złożenie pozwu;
– ustalenie właściwości miejscowej i rzeczowej Sądu rozpoznającego sprawę;
– koszty towarzyszące postępowaniu sądowemu;
– zabezpieczenie powództwa na czas trwania postępowania;
– postępowania apelacyjnego;
– postępowania przed Sądem Najwyższym.
Na niniejszym portalu od dłuższego czasu wyjaśniany jest szereg kwestii dotyczących spraw kredytów złotówkowych opartych o wskaźnik WIBOR. Także omawiana jest bieżąca linia orzecznicza w sprawach „wiborowych”.
Dla Państwa, którzy nie mieli możliwości zapoznania się z informacjami zawartymi w artykułach publikowanych przez Kancelarię Prawną Mecenat Warszawski Cieszkowska Dul Sp. k. zachęcamy do zapoznania się z Przewodnikiem dotyczącym spraw „wiborowych” dostępnym na stronie Kancelarii Prawnej Mecenat Warszawski pod linkiem https://mecenatwarszawski.pl/uslugi-prawne-kancelaria-prawna-mecenat-warszawski/, gdzie znajdują się podstawowe informacje dotyczące przebiegu postępowania od dnia udzielenia porady prawnej i dokonania analizy umowy kredytowej do dnia wydania przez Sąd wyroku. Poradnik ten został specjalnie przygotowany dla osób, które nie mieli do czynienia ze sprawami sądowymi oraz nie dysponują skomplikowaną wiedzą prawniczą.
W każdym jednak wypadku, w przypadku woli Kredytobiorcy bliższego omówienia poszczególnych kwestii organizowane jest przez Kancelarię spotkanie podczas którego wyjaśniane są wszelkie wątpliwości procesowe i konsekwencje prawne związane z wytoczeniem powództwa.
Zapraszamy do zapoznania się z Przewodnikiem dotyczącym spraw „wiborowych”